Середа, 21.11.2018, 13:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Кривицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Форма входу
Категорії розділу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

використання комп'ютерних технологій на уроках історії

У сучасній школі використання комп`ютера частіше всього пов`язане з уроками інформатики. Впроваджувати інформаційні технології на інших уроках дуже складно. Причин тут є кілька:

1. Не вистачає комп’ютерної техніки (в школах, як правило є лише один комп`ютерний клас).

2. Більшість вчителів не володіють комп`ютером.

3. Відсутня програмна база (практично не існує програм, які можна використовувати на уроках).

Разом з тим, якщо заглядати у майбутнє, комп`ютер на уроках історії може відігравати велику роль:

- швидко перевіряти знання учнів за допомогою тестів;

- показувати відеофрагменти з метою подальшого обговорення, систематизації і узагальнення отриманої навчальної інформації;

- показувати графічне зображення карти з подальшою мультимедійною обробкою інформації, яка дає змогу учневі вільно орієнтуватися в просторі історичних подій, об`єднувати текстову, фото-, відео- та іншу інформацію.

Існуючі на сьогоднішній день навчальні комп`ютерні програми з історії можна поділити на такі групи:

- мультимедійні енциклопедії ("Кирило та Мефодій”, "Архітектура”, "Олександр та Наполеон” та ін.);

- іnternet-сторінки (наприклад, "Історія”);

- тестувальні програми;

- пояснювальні програми.

Зусиллями групи ентузіастів на чолі з методистом О.Охредько розроблено пакет програм з історії стародавнього світу для 6 класу, який був апробований у ряді шкіл України.

Пакет програм з історії стародавнього світу для 6 класу складається з 3-х блоків, які, в свою чергу, мають кілька програм.

Всі програми об`єднані єдиним меню, але кожна з них може використовуватись самостійно. Пакет програм розрахований для використання в DOS I Windows і працює на комп`ютерах вироблених в Україні ("Пошук –1”, "Пошук-2”, "Електроніка МС” та ін.), та на інших ІВМ-сумісних комп`ютерах.

Розглянемо програму "Походи Олександра Македонського” як типову для цього блоку. Вона застосовується при вивченні теми "Східний похід А.Македонського та утворення його імперії” і складається з таких розділів:

Повторення – перевірка готовності учнів до уроку за допомогою тестів (20 тестів з 4 варіантами відповідей).

Підготовка до походу – пояснення нового матеріалу за допомогою таблиці. Порівнюється Македонія і Персія, розповідається (в текстовій формі) про причини походу на Персію: порівнюються території двох держав (в графічній формі – поряд з величезною Перською державою, зображеною рожевим кольором, виникає маленька біла Македонія і через деякий час копіюватися на Персію – кілька разів одне біля одного).

Походи Олександра Македонського. На карті за допомогою кольорових цяточок показується шлях македонської армії (кожному року відповідає свій колір). Коли він наближається до Тіру, Єгипту, Вавілону, території Персії, Середньої Азії, Індії, з’являється текст з поясненням подій, які відбулися в цьому місці, або розповідь про битви біля Граника, Ісс, Гавгамел (зображення за допомогою мультиплікації рухомих схем основних битв – розташування перед битвою, рух військ – з коментарем кожної події). Наприкінці на екрані з`являється карта всіх походів А.Македонського.

Розпад держави А.Македонського – з`являється карта держави А.Македонського та текст, де йдеться про його смерть, а також про розподіл його держави між діалогами (з графічним зображенням царств діадохів – кожне має свій колір).

Закріплення – тестування з контролем часу для перевірки рівня засвоєння нового матеріалу.

В кінці програмою виставляються кожному учневі дві оцінки за урок (домашнє завдання і засвоєння нового матеріалу). Програма «Олександра Македонського» розрахована на синхронну роботу класу на протязі 45 хвилин. Пояснює новий матеріал вчитель ( перехід від однієї події до іншої на моніторах відбувається за його командою). Водночас ця програма може використовуватись для самостійної підготовки, а в разі відсутності певної кількості комп`ютерів для всього класу для групової роботи (по 2-3 учні на один комп`ютер).

Таким чином, використання комп`ютера у навчальному процесі значно підвищує його ефективність; його можна використовувати не лише на уроках, а й позаурочний час.

Категорія: Мої статті | Додав: Iruna (08.11.2013)
Переглядів: 551 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz